Mitsui and Co., Ltd. ogłosiło finalizację ostatecznej umowy, na mocy której zostanie powołana nowa spółka, powstała z połączenia europejskiej spółki zależnej Certis Europe z niedawno nabytym Belchim Crop Protection. Nowa firma nosi nazwę Certis Belchim B.V.

Wszyscy akcjonariusze dotychczasowych spółek będą nadal obecni jako akcjonariusze Certis Belchim B.V. Szczegóły udziału akcjonariatu w nowej spółce są następujące: Mitsui AgriScience International S.A. (67%); Ishihara Sangyo Kaisha Ltd. (15%); Nippon Soda (10%); Mitsui Chemicals Agro Inc. (6%); and Kumiai Chemical Industry Co. Ltd. (2%).

Mark Waltham, obecnie dyrektor generalny zarówno Certis Europe, jak i Belchim Crop Protection, zostaje mianowany dyrektorem generalnym Certis Belchim B.V., która zachowa biura i funkcje w Utrechcie w Holandii i Londerzeel w Belgii.

Nowa siła w ochronie roślin

Certis Belchim B.V. łączy mocne strony dwóch dobrze ugruntowanych firm, tworząc nową siłę w ochronie roślin z mocnymi fundamentami w Europie, dynamicznymi i rozwijającymi się platformami w Ameryce Północnej oraz rozszerzającymi się możliwościami z partnerami w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Certis Belchim B.V. opiera się na szerokim i innowacyjnym portfolio produktów opartych na japońskich badaniach i rozwoju; nabytych i samodzielnie opracowanych produktach własnych; produktach grupy Mitsui AgriScience; dostawcach strategicznych; oraz szerokiej i wiodącej na rynku gamie produktów biologicznych.

Cytat z wypowiedzi Hitoshi Kudo, General Manager, Agriscience Division, Mitsui & Co., Ltd.:

„Certis Belchim B.V. łączy zasoby i wiedzę dwóch starszych firm, Certis Europe i Belchim Crop Protection, aby stanowić znaczącą siłę na rynku środków ochrony roślin.
Utworzenie Certis Belchim B.V. jest kamieniem milowym w strategii grupy Mitsui & Co. AgriScience mającej na celu rozszerzenie jej pozycji w obszarze żywności i rolnictwa. Cieszymy się, że możemy zrealizować ten strategiczny sojusz z japońskimi innowacyjnymi udziałowcami badawczo-rozwojowymi. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące zmiany wraz z zespołem Certis Belchim B.V. i naszymi cenionymi partnerami, tworząc nową wartość i wychodząc naprzeciw potrzebom rolników, którzy stoją przed wyzwaniami zrównoważonej produkcji roślinnej”.

Cytat z wypowiedzi Mark Waltham, CEO, Certis Belchim B.V.:

„Certis Belchim jest zbudowany na fundamentach dwóch kreatywnych i dynamicznych firm, które pozycjonują się jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony roślin, wspieranych przez najlepszą w swojej klasie wiedzę techniczną i produktową. Będziemy nadal budować na tych fundamentach w Europie i poza nią. Jestem bardzo podekscytowany faktem kierowania tak zdolnym zespołem. Łączy nas ambicja pomagania naszym klientom i dostawcom w opracowywaniu innowacyjnych produktów i programów mających na celu zrównoważoną ochronę upraw na całym świecie; to jest esencja „wspólnego rozwoju”.

Share this post