Zabezpiecz swoje ziemniaki

Produkcja ziemniaka w dzisiejszych czasach stawia przed producentem coraz liczniejsze wyzwania. Minione lata charakteryzujące się zimną i stosunkowo wilgotną wiosną ukazują jak ważne jest odpowiednie przygotowanie materiału sadzeniakowego, tak aby plantacja ziemniaka wolna była od jednej z najgroźniejszych chorób jaką jest rizoktonioza ziemniaka.

W dobie wycofywanych substancji czynnych warto postawić na bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie. Moncut 460SC (s.cz. flutolanil) to produkt, któremu zaufało już wielu rolników. Jedyny preparat na rynku o tak długim działaniu (aż do 6 miesięcy) pozwala utrzymać długotrwałą skuteczność na polu, ale także umożliwia zaprawianie bulw przed procesem podkiełkowania ziemniaka, a więc przed jego wysadzeniem. Co więcej, nie wykazuje on fitotoksycznego działania na powstałe już kiełki ziemniaka, a tym samym nie wpływa negatywnie na tempo wschodów roślin oraz ich wyrównanie.

Mimo iż technik zaprawiania bulw jest kilka, to długoletnie doświadczenia producentów ziemniaka wykazują, iż uzyskanie najskuteczniejszej ochrony przed rizoktoniozą daje bezpośredni kontakt cieczy roboczej z bulwą. Dlatego też niezależnie czy jest to zaprawianie na stole rolkowym czy też na sadzarce, s.cz. flutolanil poprzez lokalnie systemiczne wnikanie do bulwy, pozwala na skuteczne zapobieganie występowania Rhizoctonia solani na plantacji ziemniaka.

Technical Account Manager

Nicol Kałuża